Vali Ata’dan Dünya Engeliler Haftası Mesajı

Vali Ata’dan Dünya Engeliler Haftası Mesajı

Yayınladığı mesajda ; Hatay Valisi Sayın Erdal Ata, Dünya Engelliler Haftası dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Vali Ata mesajında şu ifadelere yer verdi:

Engelli bireylerimizin hayatlarını kolaylaştırmak, toplumla bütünleşmelerini ve geleceğe umutla bakabilmelerini sağlamak, onları toplumsal hayatta etkin ve verimli kılmak adına dayanışma ve yardımlaşma duygularımızın güçlenmesine vesile olan “Engelliler Haftası”, her yıl 10-16 Mayıs tarihlerinde çeşitli faaliyetlerle kutlanmaktadır.

Toplumda her ferdin olduğu gibi engelli fertlerin de doğuştan gelen temel hak ve hürriyetlerden en iyi şekilde yararlanmalarının temini, hayat şartlarının en üst seviyeye yükseltilmesi ve sosyal hayata dâhil edilmeleri, insana ve topluma karşı olan sorumluluğumuzun bir gereğidir.

Engelli vatandaşlarımızın hayatın tüm alanlarında varlık göstermelerine yardımcı olma hususunda devletimize, üniversitelerimize, sivil toplum kuruluşlarımıza ve her bireye önemli görevler düşmektedir.

Hayatın her aşamasında engelli vatandaşlarımızın huzur ve refahı için değişen şartlar ve ihtiyaçlar da dikkate alınarak topyekûn bir gayret sarf edilmesi gerekmektedir.

Bu duygularla Engelliler Haftası ile sınırlı olmamak kaydıyla toplumdaki farkındalık düzeyinin artmasına ve engelli olmanın bedende değil zihinlerde olduğunun hatırlanmasına vesile olmasını temenni ederek tüm engelli kardeşlerimi ve ailelerini sevgiyle kucaklıyor, onlara mutlu bir ömür diliyorum.

Yorumlar