FLAŞ HABER:

Sambo Sporcularından Başkan Seyfi Dingil’e Ziyaret

Sambo Sporcularından Başkan Seyfi Dingil’e Ziyaret

Sambo Federasyonu Akdeniz Bölge Başkanı Murat Uğurlu, As Başkanı İhsan Akpınar, Onursal Başkanı ve Federasyon Basın Konseyi Başkanı Sabahattin Uygun, İl Temsilcisi Mustafa Uğurlu sporcular Başkanı ’i ziyaret etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren ,”Belediye olarak göreve geldiğimiz ilk günden bugüne kadar belediyemizin imkânları ölçüsünde spora destek olduk olmaya devam ediyoruz. İskenderun’da yetişen sporcularımızın başarılı olması, derecelere girmesi bizleri son derece memnun ediyor. Sizlere ve tüm sporcularımıza başarılar diliyorum ”dedi.

Türkiye Sambo Federasyonu Akdeniz Bölge Başkanı Murat Uğurlu ise “Sambo, 1920 – 1930 yıllarında, V. S. Oshchepkov ve öğrencileri I. V. Vasilyev, L. B. Turin, N. M. Galkovsky, B. A. Sagatelyan, P. A. Shkolnikov, S. V. Dashkevich tarafından geliştirilmiş ve başkalarının da katkılarıyla Sovyetler Birliği’nde geliştirilmiş modern bir savaş sanatı, mücadele sporu ve kendini koruma sistemi olup, İlçemizde bu spor dalında eğitim gören sporcularımız elde ettikleri başarılarıyla göz dolduruyor”diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından ziyaret sohbet ortamında devam ederken karşılıklı görüş alışverişinde de bulunuldu.

Yorumlar