FLAŞ HABER:

Öğrenci Velisi Olamayanlar Okula Giremeyecek

Öğrenci Velisi Olamayanlar Okula Giremeyecek

HATAY VALİLİĞİNDEN YAPILAN AÇIKLAMADA
İLİMİZDE BULUNAN RESMİ VE ÖZEL EĞİTİM-ÖĞRETİM KURUMLARI ÇEVRESİNDE ALINACAK TEDBİRLER HAKKINDA KARAR
Bu kapsamda aşağıda belirtilen tedbirler alınmıştır.
1.Resmi ve özel eğitim kurumları bahçesine, çevresine ve dış kapısı önüne, tehlikenin makul görülebileceği yakın çevresine; Resmi ve özel eğitim kurumları öğrencisi olmayan, kurumla bir ilişiği bulunmayan ve öğrenci velisi olmayan alınmayacaktır.
2.Resmi ve özel eğitim kurum öğrencisi olup, ders saatlerinin dışında kurumda bulunmaması gereken öğrenci veya şahıslar alınmayacaktır.
3.Resmi ve özel eğitim kurumu ile ilişiği olmayan, işsiz, güçsüz, boşta gezen kişilerin kurum çevrelerini, dış kapı önünü ve tehlikenin makul görülebileceği kurum yakın çevresini mesken tutmaları önlenecektir.
4.Bu hususlarda, Eğitim-Öğretim kurumunun yöneticileri, çalışanları ve özel güvenlik görevlileri, yetkili kolluk görevlisi ile birlikte koordineli bir şekilde hareket edecektir.
5.Alınan kararlara uymayanlar hakkında; İmza Yetkileri Yönergesinin 11’inci maddesi m fıkrası çerçevesinde, 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun 66’ıncı maddesine istinaden, 5326 sayılı Kabahatler kanununun 32.’inci maddesinin 1’inci fıkrası gereğince yasal işlem yapılacaktır.

Etiketler:

Yorumlar