Kupaya Bir Adım Kaldı

Kupaya Bir Adım Kaldı

PTT Kadınlar Türkiye Kupası yarı final maçında ile karşı karşıya gelen Belediyespor, parkeden 65-59’luk skorla galip ayrılarak adını finale yazdırarak tarihi başarı elde etti.

FİNALDEKİ RAKİP YAKIN DOĞU ÜNİVERSİTESİ

’de devam eden turnuvanın çeyrek finalinde Beşiktaş’ı eleyen ve yarı finalde Fenerbahçe ile eşleşen Hatay’ın melekleri, bu dev kupanın finalinde ligdeki en büyük rakiplerinden biri olan Yakın Doğu Üniversitesi ile karşılaşacak.

Karşılaşmada baştan sona üstün olan taraf Hatay Büyükşehir Belediyespor oldu. Rakibi karşısında ilk periyodu 26-20 önde tamamlayan mavi-beyazlılar, soyunma odasına da 38-32 önde girdi.

HATAY BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR-FENERBAHÇE:65-59

Üçüncü periyotta farkı kapatmak isteyen Fenerbahçe’ye karşı potasını iyi savunan Hatay’ın melekleri, rakibinin kendisini yakalamasına izin vermedi ve periyodu 49-46 önde tamamladı. Karşılaşmanın final periyodu heyecanlı dakikalara sahne oldu. Baştan sona üstün götürdüğü maçın sonunu da iyi oynayan Hatay Büyükşehir Belediyespor rakibini 65-59 mağlup etti ve kupaya bir adım daha yaklaştı.

MELEKLER TARİH YAZMAYA DEVAM EDİYOR

Tarihinde ilk kez Türkiye Kupası’nda finale kalan ve tarihi bir başarıya imza atan Hatay’ın meleklerinde artık tek hedef var: o da kupayı müzesine götürmek.

Yorumlar