Kaçakçılara Büyük Darbe

Kaçakçılara Büyük Darbe

İskenderun İlçe Emniyet Müdürlüğümüzce; Halkımızın güven, huzur ve sükûnu başta olmak üzere, gençlerimizin ve çocuklarımızın, kötü ve zararlı alışkanlıklardan (alkol düşkünlüğü, uyuşturucu madde bağımlılığı, suç işleme, kumar ve benzeri kötü ve zararlı alışkanlıklar) korunması amacıyla yürütülen çalışmalar titizlikle ve hassasiyetle sürdürülmektedir.

Bu doğrultuda;

► Kaçakçılığın önlenmesi, kaçakçılık yapan şahısların yakalanması, kaçak malzemelerin piyasaya sürülmeden ele geçirilmesi amacıyla İskenderun İlçe Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Grup Amirliği ekiplerince geniş kapsamlı bir operasyon gerçekleştirilmiştir.

Söz konusu operasyon kapsamında; Yeniyurt Ek Hizmet Binası yanı numarası olmayan tek katlı betonarme işyeri Dörtyol/HATAY adresinde H.B. ve M.Y. isimli şahısların bahse konu adreste atık yağ depoladıkları, bu atık yağları yakıt haline dönüştürmek suretiyle piyasaya satışa arz ettikleri bilgisi edinilerek, 04.04.2018 günü Gecikmesinde Sakınca Bulunan Hal kapsamında alınan arama kararı doğrultusunda 4600 litre atık yağ ele geçirilmiş olup, olayın şüphelileri H.B. ve M.Y. isimli şahıslar yakalanarak gözaltına alınmıştır.

Konu ile ilgili hususlar Nöbetçi Cumhuriyet Savcısına bildirilmiş olup, adli süreç devam etmektedir.

İlçemizde başta kolluk kuvvetleri ve istihbarat birimleri olmak üzere, tüm kamu kurum ve kuruluşlarımızca vatandaşlarımızın güven, huzur ve sükûnu için özveri ve uyum içerisinde görev ifa edilmekte olup, bugüne kadar gerçekleştirilen operasyonlar ile yürütülen çalışmalarımız kararlılık ve ciddiyetle devam edecektir.

Yorumlar

İlginizi çekebilir

SANAT ÇARŞISI AÇILIYOR

SANAT ÇARŞISI AÇILIYOR