FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Gündem 20 Nisan 2019 242 Görüntüleme

İskenderun’da Tıkanıklıkları Önleme Çalışmaları Sürüyor

İskenderun’da Tıkanıklıkları Önleme Çalışmaları Sürüyor

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), yağmursuyu hatlarının tıkanmaması amacıyla temizlik çalışmalarının sürdürüldüğünü duyurdu.

Yağmur yağışlarının yoğun olması ve yağışlar sonrasında oluşan sorunların çözümüne yönelik çalışmalar gerçekleştiren Genel Müdürlük, İskenderun ilçesinde su birikintisi sorununu tespit edilen bölgelerde temizlik yapıldığını ve tıkanma bulunan altyapının ekipler tarafından temizlendiğini açıkladı.

İskenderun ilçesi E-5 karayolu üzerinde bulunan yağmur suyu tahliye kanallarında temizlik yapıldığını bildiren HATSU, yağmursuyu deşarj kanalları ve ızgaralarının iç kısımlarında katı atıklar ve taşlardan oluşan tıkanıklıkların vidanjör aracıyla temizlenerek bölgede ki su birikintilerinin önüne geçildiğini belirtti.

Yağmursuyu ızgaralarında ki temizliğin önemine dikkat çekerek vatandaşların daha dikkatli olması yönünde temennilerde bulunan İdare, herhangi bir sorunla karşılaşılması durumunda ALO 185 HATSU Arıza ve İhbar hattına bildirilmesi gerektiğini hatırlattı.

Yorumlar