FLAŞ HABER:

İskenderun Belediyesi’nden Yapılandırma Uyarısı

İskenderun Belediyesi’nden Yapılandırma Uyarısı

İskenderun Belediyesi,18 Mayıs 2018 tarihli ve 30425 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren 7143 sayılı Vergi ve Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına ilişkin kanun kapsamında mükellef borçlarını yapılandırmaya devam ediyor.

Vergi mükellefleri, 31 Temmuz tarihine kadar başvurularını yaparak, 31 Mart öncesine ait vergi borçlarını yapılandırabiliyor.

İlk taksit ödemesinin de 30 Eylül 2018 tarihine kadar yapılması gerekiyor. Yapılandırma başvurularının veznelerde yoğunluk yaşanmaması için son güne bırakılmaması konusunda vatandaşlara uyarıda bulunan İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil,”Vergi borcu bulunan vatandaşlarımızın bu fırsattan bir an önce yararlanarak borçlarını yapılandırmalarını tavsiye ediyoruz” dedi.

Peşin ya da taksitle ödenebilecek
Vatandaşların belediyelere olan vergi borçlarının yeniden yapılandırılmasına ilişkin 7143 sayılı yasaya istinaden emlak, çevre temizlik, işgaliye, ilan reklam gibi vergi ile asfalt katılım payı borçları da af kapsamına alındı. Kanundan yararlanmak isteyen vatandaşlar, borçlarını peşin ya da taksitle ödeyebilecek.

 

Yorumlar