FLAŞ HABER:

Hatay Valiliği Genelge Yayımladı

Hatay Valiliği Genelge Yayımladı

Hatay genelinde 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun 11 inci maddesinin (c) fıkrası gereğince polis ve jandarma sorumluluk bölgesinde aşağıdaki tedbirlerin alınması uygun görülmüştür.

1- Yetkili kolluk sorumluluk bölgesinde kamu kurum ve kuruluşlarına ait işyerleri ile özellik arz eden özel işyerlerini ziyaret edecektir.

2- Ziyaret esnasında önleyici kolluk kurumun, kuruluşun işyerinin, işletmenin vb. yerlerin güvenlik açıklarını tespit edecek ve bu tespitler çerçevesinde yapılması gerekli işlemleri belirleyecektir.

3- Yapılması belirlenen iş ve işlemler kamu kurum ve kuruluşlarına ait işyerlerine ve işletmelerin yetkililerine (EK-1) uygun olarak tebliğ edilerek belirlenen eksikliklerin tamamlanması için süre verilecektir.

4- Kaymakamlıklar bu süre zarfında çalışmaları takip ederek, iki aylık periyodlarla ekte gönderilen (Ek-2) form düzenlenerek Valiliğimize gönderilecektir.

5- Verilen süre içerisinde yükümlülüklerini yerine getirmeyen kamu kurum ve kuruluş, işletme ve işyerlerine ilçe kaymakamları tarafından 11 inci maddesinin (m) fıkrasına göre işlem tesis edilecektir.

6- İşbu Genelgenin Kaymakamlıklar tarafından usulüne uygun olarak duyurusunun yapılması uygun görülmüştür.

Etiketler:

Yorumlar