Image default
Gündem Manşet Haberleri Manşet Yan 2 Haber Yaşam

Hatay Şehidi Sonsuzluğa Uğurlandı

Suriye’nin Tel Abyad bölgesinde YPG/PKK’lı teröristlerin havan saldırısı sonucun şehit olan Piyade Uzman Onbaşı Harun Çınar (22), memleketi Hatay’da toprağa verildi.

Barış Pınarı Harekâtıyla birlikte terörden arındırılan Tel Abyad’ın Ebu Ed Duhur bölgesinde YPG/PKK’lı teröristlerce askeri üsse düzenlenen havan saldırısında şehit olan Piyade Uzman Onbaşı Harun Çınar, memleketi Hatay’ın Antakya ilçesi Bitiren Mahallesinde toprağa verildi.

BABASI VE ABİLERİ GÜÇLÜKLE AYAKTA DURDU
Biri kız üç kardeşi bulunan şehit Çınar için Bitiren Mahallesi Camisinde cenaze töreni düzenlendi. Adalet Bakan Yardımcısı Zekeriya Birkan ve MÜSİAD Başkanı Abdurrahman Kaan katıldığı törende şehidin babası Hikmet Çınar ve erkek kardeşleri güçlükle ayakta dururken, şehidin annesi Emine Çınar ise evladının tabutu başında dakikalarca gözyaşı döktü.

Cenaze namazının kılınmasının ardından şehidin naaşı tekbirler ve ‘Şehitler ölmez vatan bölünmez’ sloganları eşliğinde mezarlığa götürüldü. Şehidin naaşı Bitiren Mahallesi Mezarlığına defnedildi. Cenaze törenine Hatay Valisi Rahmi Doğan, Hatay milletvekilleri, siyasi parti temsilcileri, STK ve oda başkanları, askeri erkan ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Related posts