Image default
Gündem Manşet Haberleri Manşet Yan 2 Haber

Gaziler Günü Düzenlenen Törenle Kutlandı

Perşembe günü saat 09.30’da başlayan törene Hatay Vali Vekili Sayın Aydın Tetikoğlu, Garnizon Komutanı Piyade Komando Albay Orhan Akkurt, Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Adnan Özkaya, Antakya Kaymakamı Orhan Mardinli, Defne Kaymakamı Nevzat Şengök, İl Jandarma Komutan Vekili J. Yarbay Ali Ergüçlü, İl Emniyet Müdür Vekili Tuncay Pekin, Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, kurum müdürleri, askerî erkân, Şehit ve Gazi Dernekleri, muharip gaziler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Tören; Atatürk Anıtı’na Hatay Valiliği, Garnizon Komutanlığı ve Büyükşehir Belediye Başkanlığı çelenklerinin sunulması ile başlayıp saygı duruşu ve İstiklal Marşı’mızın okunması ile devam etti. Ardından Türkiye Muharip Gaziler Derneği Hatay Şubesi Başkanı ve Kıbrıs Gazisi Mehmet Ramiz Bakır günün anlam ve önemine binaen duygulu bir konuşma gerçekleştirdi. 

Hüseyin Özbuğday Anadolu Lisesi öğrencilerinden Emir Taş’ın ‘’Adım Gazidir Benim’’ ve Ayşe Betül Sarıkaya’nın ise “Ya Şehit Ol Ya Gazi”’ adlı şiiri seslendirmelerinin ardından tören sona erdi.

Törenin ardından Gaziler Günü münasebetiyle kahraman gazilerimiz onuruna Hatay Gastronomi Evi’nde yemek verildi. 

Related posts