FLAŞ HABER:

Dolandırıcılara Dikkat

Dolandırıcılara Dikkat

İskenderun Kaymakamı Recep Soytürk, bazı şahıslar tarafından, iş insanlarını ve hayırseverleri telefonla arayarak adına veya makamı kullanılarak para talebinde bulunulduğu uyarısı yaptı.

Kaymakam Recep Soytürk kendi adı ve Kaymakamlık Makamı adına aradıklarını söyleyen bazı şahısların, iş dünyasından insanlardan çeşitli gerekçelerle para yardımı talebinde bulunduklarını belirterek bu şekilde dolandırıcılık yapmaya çalışıldığı bilgisinin Kaymakamlığa geldiğine dikkat çekti. Kaymakam Soytürk konuyla ilgili bir açıklama yaparak, vatandaşların herhangi bir mağduriyet yaşamamaları için kendilerini para veya yardım talebi ile arayan kişilere itibar etmemelerini istedi.

Kaymakam Soytürk, bu ve benzeri bir durum ile karşılaştıklarında vatandaşların derhal polis (155) veya jandarma (156) birimine müracaat ederek bilgi vermeleri ya da İskenderun Kaymakamlığı (Özel Kalem: 0 326 614 23 23) ile irtibat kurarak bilgi paylaşmalarının suç işleyen kişilerin yakalanmasına yardımcı olacağını söyledi.
Kaymakam Soytürk, ayrıca hayırsever iş insanları, esnaf ve vatandaşlara bir kez daha hiçbir kamu görevlisinin telefonla arayarak ihtiyaç sahipleri için para ve yardım talep etmeyeceği hususunu hatırlattı.

 

Yorumlar