FLAŞ HABER:

BAŞKAN SEYFİ DİNGİL SAHİL BANDINDA YAPILAN ÇALIŞMALARI İNCELEDİ

BAŞKAN SEYFİ DİNGİL SAHİL BANDINDA YAPILAN ÇALIŞMALARI İNCELEDİ

Başkanı Seyfi Dingil, sahil bandında bakım, onarım ve düzenleme çalışmalarının yapıldığını belirtti.Belediye Başkanı Seyfi Dingil, sahil bandında yapılan çalışmaları yerinde inceledi.

SAHİLDE ÇALIŞMALAR DEVAM EDECEK

Park Bahçe Müdürlüğü ekiplerinin tarafından başlatılan çalışmaların sahil bandında devam ettiğini belirten , ”düzenleme ve bakım çalışmalarını yerinde inceledik. Kurulumu devam eden Sahil Aydınlatma sistemi hakkında bilgiler aldık. Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerimiz sahil kısmında bir yandan sahilde çimleme ve düzenleme çalışması yaparken diğer yandan ekipler çeşitli sebeplerle tahrip olan parkelerin bakım ve onarımını yapıyor. Ekipler sahil yolu üzerinde bulunan müstakil alan üzerlerinde çalışmalarını hızlandırdı ”dedi.

AYDINLATMA DİREKLERİ DİKİLİYOR

İskenderun halkının yaz aylarında yoğun olarak kullandığı sahil alanını daha güzel hale getirebilmek için yoğun bir çalışma içerisinde olduklarını belirten İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil,” Sahil şeridi boyunca gerek amaçlı gerekse yürüyüş yapan vatandaşlarımızın işlek olarak kullanmaya başladığı güzergâhlar üzerinde hava şartlarının düzelmesi ile birlikte yeşillendirme çalışmalarına başlandı. Aydınlatma projesi kapsamında direklerin dikimi devam ediyor.Yeşillendirme çalışmalar kapsamında, yeşillendirilecek alanların toprak dolguları yapılıyor ve tesviye çalışmaları yürütülüyor. Bu arada ağaç dikimleri ve çim ekimleri yapılarak sahilimizi daha da güzelleştiriyoruz” şeklinde konuştu.

Yorumlar