GündemManşet HaberleriManşet Yan 2 HaberYaşam

Arsuz’da Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 81. Yıl Dönümünde Atamızı Saygıyla Anıldı

Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ölümünün 81. Yıl dönümünde tüm yurtta olduğu gibi ilçemizde de çeşitli etkinliklerle anıldı .
Saat 09:00’da başlayan Atatürk Anıtına çelenk koyma töreninin ardından saat 09:05’te çalınan sirenle birlikte iki dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından çelenk koyma töreni son buldu.

09:30 da Arsuz Kaymakamlığı Rhosus Amfi Salonunda da düzenlenen anma programı saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı .
Ertuğrul Gazi Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Suat DÖNER ‘in açılış konuşmasının ardından, Atatürk’ ün Hayatı slayt sunumu ve Müzik Öğretmeni Nimet Çisem İSPİR yönetiminde okul korosunun seslendirdiği Atatürk’ün sevdiği şarkılar büyük ilgi gördü. Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ‘ü anma haftası münasebetiyle hazırlanmış olan resim , şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.
Kaymakam SARI ; Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ölümünün 81. Yıl dönümü münasebetiyle programları düzenleyenlere, emeği geçenlere ve öğrencilere teşekkürlerini sunduğunu, başta Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm aziz şehitlerimizi saygıyla andıklarını ,gazilerimize minnet duygularını sunduklarını ifade etti.
Düzenlenen çelenk koyma ve anma programına Arsuz Kaymakamı Musa SARI ve eşi Emine SARI , Garnizon Komutanı Albay Ramazan SÖNMEZ , Belediye Başkan V. Corç TURAN , Kurum Müdürleri , Siyasi Parti Temsilcileri , Sivil Toplum Kuruluşu Üyeleri , Gazi ve Şehit Yakınları ,Muhtarlar , Basın Mensupları ,çok sayıda misafir, öğretmen ve öğrenciler katıldılar.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı