FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Ekonomi, Gündem 2 Nisan 2017 759 Görüntüleme

Altyapı Projeleri İçin Girişimler Sürüyor

Altyapı Projeleri İçin Girişimler Sürüyor

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Müdürlüğü(HATSU), hazırlanan altyapı projelerini hızlı bir şekilde hayata geçirmek için girişimlerini sürdürüyor.

Hatay’ın geleceğini şekillendirecek altyapı projelerini hayata geçirmek için çözüm arayışlarını sürdüren Genel Müdürlük, Samandağ, Dörtyol içmesuyu hattı ve Arsuz 1. Bölge kanalizasyon hattı yapımı için dış finansman sağlama konusunda Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası temsilcileriyle görüşmeler yapıldığını aktardı.

Samandağ, Dörtyol ve Arsuz ilçelerinin altyapı ihtiyacını ivedi şekilde karşılamak amacıyla HATSU Genel Müdürlüğü’nde düzenlenen görüşmeye HATSU Genel Müdürü Mehmet Çaparali, İmar ve Kalkınma Bankası temsilcileri Fatih Türkmenoğlu, Zeynep Veli Mahmutoğlu, Banka Su Uzmanı David Tyler, HATSU Daire Başkanları şube müdürleri katılım gösterdi.

Hatay genelinde önemli altyapı projelerinin hayata geçtiğini hatırlatan Genel Müdür Çaparali, Samandağ, Dörtyol içmesuyu hattı ve Arsuz 1. Bölge kanalizasyon hattı yapımı için girişimlerin sağlandığını ve ilçelerimize hayırlı olması konusunda temennilerde bulundu.

Yorumlar